śr.. cze 19th, 2024

Pokrowce na samochód

Dbanie o samochód to podstawa w dzisiejszych czasach

Jak schłodzić auto podczas upałów?

2 min read

Latem, podczas upałów podróże autem bywają niezwykle uciążliwe. Nagrzany samochód powoduje, że zamiast cieszyć się jazdą, na przykład na wakacje, pasażerowie i kierowca męczą się niemiłosiernie. Nawet klimatyzacja czasem nie radzi sobie z wysoką temperaturą, przynajmniej na początku podróży, kiedy potrzeba trochę czasu, aby schłodzić auto.

Przykryj auto pokrowcem

Są jednak metody, dzięki którym jazda w samochodzie w czasie upału będzie zdecydowanie mniej uciążliwa. Warto na przykład zaopatrzyć się w specjalne maty czy folie, którymi zakrywa się szybę lub szyby auta tak, by nie nagrzewało się jego wnętrze. Dobrym pomysłem mogą być także pokrowce na samochód. Ochronią one przed promieniami słonecznymi i przed rozgrzanym wnętrzem samochodu. Wykonane są z takiego materiału, iż nie ma z tym problemu. Oczywiście najlepszym sposobem na to, by w miarę komfortowych warunkach ruszać w podróż autem, jest parkowanie pojazdu w cieniu lub w garażu albo na podziemnym parkingu. Wiadomo jednak, że nie zawsze i nie każdy ma taką możliwość.


Co jeśli auto mimo wszystko jest nagrzane? Warto przed wyruszeniem w trasę otworzyć drzwi lub szyby i je przewietrzyć. To na pewno pomoże obniżyć temperaturę wewnątrz samochodu. Włączenie klimatyzacji zanim ruszy się w podróż również powinno być pomocne. Nawet w trakcie podróży warto co jakiś czas otwierać okna, by powietrze się wymieniło. Jeśli wewnątrz pojazdu jest chłodniej, nie tylko odczuwa się większy komfort, ale to też kwestia zdrowia osób podróżujących. Jazda w bardzo wysokiej temperaturze na pewno nie jest bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.