śr.. cze 19th, 2024

Pokrowce na samochód

Dbanie o samochód to podstawa w dzisiejszych czasach

Sprawdź auto przed podróżą

2 min read

Wyjazd na wakacje to rzecz, na którą czeka się tygodniami. Nie warto więc popsuć wyprawy własnym niedbalstwem lub brakiem odpowiedniego przygotowania. Jeżeli na urlop wybierasz się samochodem, koniecznie zrób przegląd przed wyruszeniem w trasę, tym bardziej jeśli do pokonania są setki kilometrów. Ewentualna awaria po drodze na pewno nie jest potrzebna, a może solidnie skomplikować wyjazd.

Przegląd nie tylko w terminie z dowodu

Oczywiście przegląd auta jest wymagany przepisami i dokonuje się go raz do roku w określonym terminie, oznaczonym w dowodzie rejestracyjnym. Prawdziwe dbanie o samochód to jednak nie tylko kwestia pieczątki w dowodzie. Wiadomo, że sprawdzony przez mechanika pojazd jest dopuszczony do ruchu, ale przecież po kilku miesiącach może się pojawić jakąś niewielka usterka, której na pierwszy rzut oka nie widać, ale która się pogłębia i w końcu może nawet unieruchomić samochód. Warto więc przed wyjazdem zaprowadzić auto do fachowca i przejrzeć najważniejsze podzespoły, amortyzatory, układ hamulcowy czy zawieszenie.
Istotne jest także sprawdzenie, w jakiej kondycji jest klimatyzacja. Latem, podczas upałów jest to nieocenione udogodnienie w samochodzie, ale czasem może być źródłem kłopotów. Przede wszystkim konieczne jest odgrzybienie klimy oraz jej nabicie, aby nie zaskoczył nas brak czynnika chłodzącego. Kwestia odgrzybiania ma kolosalne znaczenie dla zdrowia kierowcy i pasażerów. Warto pozbyć się nieczystości z układu, ponieważ ich wdychanie może doprowadzić do problemów z układem oddychania i nie tylko. Lepiej tego uniknąć, tym bardziej że wizyta u specjalisty i odgrzybienie klimatyzacji to krótkotrwały proces. Przy okazji konieczne jest również założenie nowego filtra, który zatrzymuje zanieczyszczenia. Klimatyzację warto sprawdzić u progu wiosenno-letniego sezonu, a najpóźniej przed wyjazdem na wakacje. W przypadku dłuższej podróży dobrze jest mieć do dyspozycji czysty oraz nabity układ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.