śr.. cze 19th, 2024

Pokrowce na samochód

Dbanie o samochód to podstawa w dzisiejszych czasach

Dbanie o auto musi wejść w krew

2 min read

Jeśli chcemy dłużej cieszyć się zadbanym samochodem, to musimy regularnie sprawdzać jego stan. Kontrole u mechanika to oczywiście tylko jeden aspekt troski o swój pojazd. Dzięki innym kwestiom, o które dbać możemy sami, samochód będzie się cieszył lepszym wyglądem oraz wyższą żywotnością.

Warto zaglądać pod maskę

Dobrym sposobem na dbanie o samochód jest regularne sprawdzanie jego podzespołów, płynów, konieczne naprawy i wymiany, a także mnóstwo innych. Przede wszystkim badanie ilości oleju może być bardzo istotne. Olej decyduje o pracy silnika, braku tarcia, wypłukiwaniu nieczystości. Zbyt niski poziom na pewno wpłynie więc na żywotność silnika, a co za tym idzie – na stan całego auta. Regularna, zalecana w określonym zakresie czasu, wymiana oleju gwarantuje, że lepiej będzie od spełniał swoje funkcje. Także filtry należy raz na jakiś czas wymieniać na nowe. Skutecznie działające filtry, na przykład oleju lub powietrza, odpowiadają za zatrzymywanie zanieczyszczeń.

Ważne jest także częste mycie samochodu. Dlaczego? Otóż dzięki temu można spłukać wszelkie zanieczyszczenia oraz brud. To one mogą wpływać na pogarszający się stan lakieru. Sól drogowa, o ile nie zostanie usunięta z powierzchni auta, prowadzi do pojawienia się ognisk korozji na lakierze. Raczej każdy kierowca chciałby ich uniknąć. Także specjalne zabezpieczenie na lakier, choćby wosk, ma wpływ na odporność karoserii na rdzę. Co jeszcze jest istotne? Na przykład tankowanie na sprawdzonych stacjach. Warto również raz na jakiś czas zajrzeć do układu hamulcowego, sprawdzenie amortyzatorów czy innych układów samochodu.

Okazuje się więc, iż dbałość o własne auto nie musi być trudnym ani czasochłonnym nawykiem. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, by sprawić, że unikniemy usterek, a przynajmniej ograniczymy możliwość ich wystąpienia. Dzięki temu z pewnością dłużej będzie można cieszyć się zadbanym samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.