śr.. cze 19th, 2024

Pokrowce na samochód

Dbanie o samochód to podstawa w dzisiejszych czasach

Jaki pokrowiec na auto?

2 min read

Ochrona auta przed czynnikami zewnętrznymi to ważny aspekt użytkowania samochodu. W zasadzie każdy kierowca i pasażer chciałby jeździć samochodem zadbanym i pięknie prezentującym się. Posiadanie garażu na pewno ułatwia utrzymanie pojazdu w dobrym stanie. Nie każdy jednak ma możliwość garażowania auta. Jak więc uchronić nadwozie i karoserię przed śniegiem, deszczem lub promieniami słonecznymi? Ciekawym wyjściem są pokrowce na samochód. Dzięki nim lakier z pewnością wytrzyma więcej.

Szeroki wybór pokrowców

Możliwości kupienia pokrowca dla modelu auta, którym się poruszamy, jest mnóstwo. Co więcej, stosunkowo łatwo jest znaleźć odpowiedni rozmiar. Wiele tego typu produktów dopasowane jest do konkretnych aut. Sam rozmiar jednak to nie wszystko. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas szukania pokrowca? Na pewno na liczbę warstw, ponieważ ma to wpływ na skuteczność ochrony oraz jej zakres. Można znaleźć pokrowce jednowarstwowe, które ochronią na przykład przed kurzem, jak również siedmiowarstwowe, dzięki którym uda się zapobiec uszkodzeniom karoserii podczas gradobicia. To od właściciela pojazdu zależy, na jakiej ochronie mu zależy. Zazwyczaj jest tak, że wewnętrzna warstwa, przylegająca do powierzchni samochodu, wykonana jest z materiału, dzięki któremu nie rysuje się lakieru. Kolejne warstwy odpowiadają za ochronę przed wodą, promieniami UV, zwierzęcymi odchodami czy wspomnianym już gradem. Te funkcje są przydatne przez cały rok, choć zimowe wersje pokrowców są raczej mocniejsze i bardziej odporne.


Można się zdecydować na pokrowce zakrywające całe auto aż po podwozie, jak również mniejsze, które kładzie się na dachu i szybach, ewentualnie na masce. Oczywiście najlepsze są te pierwsze, bo zapewniają osłonę na całej powierzchni. Nawet progi można zakryć warstwą pokrowca, a przecież też są to elementy auta narażone na zniszczenia od działania wielu czynników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.