śr.. cze 19th, 2024

Pokrowce na samochód

Dbanie o samochód to podstawa w dzisiejszych czasach

Zimą także warto myć auto

2 min read

Zima to okres wyjątkowo uciążliwy dla kierowców. Nie dość, że na drogach panują czasem wyjątkowo trudne warunki, to jeszcze wiele czynników niekorzystnie wpływa na wygląd samochodu. Na dodatek pojawia się konieczność odśnieżania pojazdu czy usuwania z niego warstwy szronu. To z pewnością czynności, które zajmują sporo czasu, ale o wiele kwestii musimy zadbać, by ochronić auto przed niszczeniem.

Mycie raczej w dodatniej temperaturze

Warto pamiętać, że zimą auto narażone jest na działanie śniegu, deszczu i mrozu. To oznacza, że dobrze jest zabezpieczyć karoserię przed niekorzystnymi warunkami. Specjalistyczne preparaty, jak na przykład wosk, na pewno się sprawdzą, choć stuprocentowej gwarancji ochrony nie da żaden środek. Warto więc raz na jakiś czas umyć samochód. Oczywiście nie należy tego robić w warunkach bardzo niskiej temperatury. Skuteczne dbanie o samochód nakazuje, by było w miarę ciepło, a poza tym, by od razu po myciu wysuszyć pojazd oraz nałożyć wosk. Myjemy ciepłą wodą, unikając wlewania jej w szczeliny, w których trudno będzie o osuszenie. Wówczas istnieje bowiem obawa, że woda po prostu zamarznie, powodując kłopoty. Zimowe mycie jest istotne choćby z tego powodu, że na karoserii może pojawiać się sól drogowa. Jej działanie niekorzystnie wpływa na lakier, powodując na przykład korozję. Skuteczne zmycie soli zapobiegnie niszczeniu powierzchni auta.

Podsumowując, zadbane auto to podstawa. Także zimą można uniknąć zniszczeń i degradacji lakieru. Fakt, że warunki są zdecydowanie trudniejsze niż latem, ale nawet wówczas można sobie poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.